Schíza dnešního podzimu

2. října 2013 v 22:47 | Beáta |  Já přemýšlím
Ptám se: existuje podzimní únava nebo se jen můj vzdor a životní nasranost proměnily v poněkud unavenou bezmocnost?

Nevím, co všechno k tomu vedlo, ale od úterního rána jsem jako mrtvola (hmm.. výraz ,,zombie" by byl rozhodně výstižnější, občas totiž zvednu své výraznější pozadí a odnesu jej třeba do koupelny nebo na wc). V pondělí jsem s vypětím všech sil dotvořila jakýsi referát do jednoho školního semináře (bez mučení přiznávám, že kvalita té práce je podle mě dost na hovno, co si budeme povídat), na to jsem druhý den v pět ráno vstala, dopravila se do školy, tam jsem odseděla hodinu a půl s divným pocitem v břiše (,,hlavně mě prosím nevyvolávej k prezentaci té pitomosti, co jsem celý předešlý den tvořila"), pak jsem vlítla do knihovny, patnáct minut skenovala materiály na bakalářku (k jejímuž tématu se stále nemohu dopracovat.. bezva pocit, fakt) a následně jsem, očividně v limbu, nasedla do zpátečního vlaku. Přijela jsem domů totálně vyčerpaná a další dvě hodiny jsem jen tak seděla, tupě zírala a vůbec na nic nemyslela. Vážně. Takové vzduchoprázdno jsem nikdy nezažila. Myslím, že kdyby se na té holé zdi začalo dít cokoliv, bez mrknutí oka bych zírala dál. Od zatuhnutí krční páteře mě zachránil můj žaludek, dožadujíc se nějakého jídla. Jenže.. Člověk pozná, jak moc je vyčerpaný až v momentě, kdy není schopen dojít se najíst. Jediné, co se mému tělu podařilo, bylo změnit polohu ze sedmo do ležmo. Prakticky celý zbytek dne jsem nedělala nic užitečného. Vyvolalo to ve mně silný pocit zbytečnosti, který doteď úplně nezmizel.

Jak se to stane? Málo spánku, hodně stresu, duševní nevyrovnanost (a to se poctivě snažím uvědoměle vyrovnávat) a pocit samoty. Najednou člověk nemá sílu na to, aby si řekl ,,seru na to" a šel na pivo s kamarádama, nebo prostě dělal něco, co ho naplňuje. Trochu jsem si za ty dva dny odpočinula a zítra to zkusím zas - zvednout se, zaměstnat se a jít dál. Když sem totiž budu psát takové depresivní srance, nebudete mě chtít číst.

Mimochodem. Teď už to můžu říct. Po čtrnácti dnech existence tohoto blogu byl můj blog vybrán jako blog dne. Velmi mě to potěšilo a skoro jsem tomu nemohla uvěřit. Moje nechápavost ale explodovala ve chvíli, kdy byl jako blog dne vybrán i můj starý blog, na který už moc nepřispívám (téměř vůbec, ale je mi líto jej smazat, protože mi stále jednou za čas chodí zprávy od náhodných čtenářů). Na starém blogu mi chyběla možnost psát cokoliv a tato potřeba se ve mně natolik stupňovala, že jsem radši přestala po čase psát úplně, než abych nemohla psát to, co ve mně zrovna bublalo.. Každopádně fakt tohoto náhodného(?) výběru mě naprosto šokoval. Hned mi v mysli vytanulo paranoidní: ,,ONI O MNĚ VÍ!".. Ne, nevědí. Jsem ráda, že jsem se odhodlala k tomu, abych si založila nový a n o n y m n í blog a začala zase psát, byť zatím zde články přibývají s docela nízkou intenzitou. Věřím tomu, že se zase rozepíšu a ,,bude mě tu víc". A doufám, že Vás tu bude taky víc.

To je pro dnešek vše, omluvte moji útrpnou melancholii a zmatenost. Příště to bude lepší a věcnější (nebo do sebe před psaním kopnu panáka a bude to pro změnu /silně/ umělecké).

P.S.: Nevíte někdo jakým systém vybírají blogy dne? Je to zcela náhodné nebo je v tom nějaký systém?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 the-eternal-sattva the-eternal-sattva | Web | 3. října 2013 v 16:39 | Reagovat

Každý má někdy den plný tupých pohledů :) (nebo rok, v mém případě :D) Aspoň jde vidět, že jsi taky jenom člověk :D

Btw: Věř mi, že tu práci do školy ti ohodnotí velmi kladně. Všechny věci, které jsem psala a snažila se u toho jako blázen stály za prd, zatímco ty, o kterých jsem si já myslela, že stojí za prd, psala je hodinu před termínem, nejlépek totálně opilá (přiznávám se, to bylo často :D) nebo s totální kocovinou  (ach ten studentský život mi chybí :D) mi ohodnotili jako vyjímečné práce :)

2 Beáta Beáta | Web | 11. října 2013 v 18:16 | Reagovat

[1]: velmi kladně to nebylo. Bylo to za B. Což je vlastně docela dobré, když o tom tak přemýšlím, protože u tohoto konkrétního vyučujícího bych mohla B pokládat za malý zázrak :) :D. Je ale pravda, že jindy právě práce, které jsem odevzdávala a dopisovala za pět minut dvanáct, byly zpravidla hodnoceny jako moje nejlepší. Možná je to nějaký akademický úzus :D..

3 grey.t grey.t | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 17:52 | Reagovat

Blog týdne myslím vybírá Standa Rulc, co má na starosti blog.cz a autorský klub. ale ruku do ohně bych za to nedal, jenže to já skoro za nic... :-)

btw. podle popisu to vypadá spíš jako pořádná depka... než jako únava. ale bůh ví... o přednášce jsem se moc soustředit nemohl :-/

4 userka userka | E-mail | Web | 9. července 2015 v 10:17 | Reagovat

Takže odkaz na ten druhej blog se asi nedozvíme, co? :)
A taky by bylo třeba, aby tě tu zase "bylo víc" ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama